Daugiau

Medalių skaičiavimo metas

08/22/2016 Aidas
web-1-1

Sekmadienį baigėsi Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės. Medalių rikiuotėje Lietuvos rinktinė su vienu sidabro ir trimis bronzos medaliais užėmė 64 vietą.

67 Lietuvos olimpiečiai varžėsi 16 dienų ir iškovojo keturis medalius. Sidabrą parvežė irkluotojai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris. Lietuviai taip pat pelnė tris bronzos medalius. Jais pasipuošė irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė, baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas ir sunkiaatletis Aurimas Didžbalis.

Lietuviams tai pelnė 64 vietą galutinėje medalių įskaitoje. Iš viso medalius iškovojo 87 valstybių atletai. Lietuva yra Baltijos šalių lyderė. Estija tenkinosi irkluotojų keturvietės iškovotu bronzos medaliu ir užėmė 78 vietą. Latvija pirmą kartą nuo 1928 metų neiškovojo nei vieno medalio.

Pagal gyventojų skaičių rikiuojamoje medalių lentelėje Lietuva užėmė 12 vietą. Nepralenkiama šiame sąraše buvo vos 106,825 tūkst. gyventojų turinti Grenada, kuriai sidabro medalį iškovojo 400 metrų bėgikas Kirani Jamesas.

Daugiausia medalių iškovojo JAV rinktinė, kuri pelnė 46 aukso, 37 sidabro ir 38 bronzos medalius. Antrą vietą užėmė sensaciją sukūrusi Didžioji Britanija, kuri sugebėjo pranokti Kiniją. Britai iš viso iškovojo 27 aukso, 23 sidabro ir 17 bronzos medalių. Kinija liko trečia su 26 aukso, 18 sidabro ir 26 bronzos medaliais. 19 aukso, 18 sidabro ir 19 bronzos medalių iškovojusi Rusija užėmė ketvirtąją vietą. Rusams smūgį sudavė iš žaidynių pašalinti lengvosios atletikos atstovai.

Brazilijoje lietuviai iškovojo keturis medalius – tris bronzos ir vieną sidabro. Už juos olimpiečiams bus paskirtos solidžios premijos. Kiek tai kainuos Lietuvai?

Už aukso medalį, pagal 2015 metais atnaujintą „Dėl didelio meistriškumo sportininkų ir kitų rinktinės narių skatinimo“ įstatymą, olimpiniam čempionui yra skiriama 115,85 tūkst. eurų premija. Visų komandinių sporto šakų atstovams suma yra dauginama iš oficialaus komandos narių skaičiaus. Taigi, krepšininkų triumfo atveju ši suma tikrai būtų solidi.

Olimpinėse žaidynėse prizinėmis yra laikomos pirmosios aštuonios pozicijos. Būtent už jas ir yra numatytos premijos. Aštuntą vietą užėmęs plaukikas Simonas Bilis gaus 5,79 tūkst. eurų, o sidabrą iškovoję irkluotojai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris – po 57,92 tūkst. eurų.

Už bronzos medalį yra numatyt 43,44 tūkst. eurų premija. Jas gaus penki olimpiečiai – Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Donata Vištartaitė, Milda Valčiukaitė ir Aurimas Didžbalis.

Lietuvos krepšinio rinktinė, Rūta Meilutytė, Simona Krupeckaitė ir Gintarė Scheidt užėmė septintąją vietą ir gaus po 8,69 tūkst. eurų. Įvertinti bus ir sportininkus parengę treneriai.

Individualiųjų sporto šakų treneriams, rengusiems sportininką, yra numatyta 50 proc. sportininkams skiriamos premijos siekianti suma. Visam likusiam personalui yra padalinama 25 proc. premijos suma. Galima paskaičiuoti, kad vien sportininkams bus išmokėta bent 470 tūkst. eurų vertės premijos.

Mažiausias už aukso medalį premijas gauna JAV atletai, nes jų medalių kraitis kaip visada yra įspūdingas. Amerikiečiai už aukso medalį yra pažadėję 22,3 tūkst. eurų premijas. Iš viso JAV susišlavė net 43 aukso medalius.

Tuo tarpu didžiausią premiją už aukso medalį pažadėjo Singapūras – net 665 tūkst. eurų. Ir ji bus išmokėta. Plaukikas Josephas Schoolingas pateikė sensaciją ir laimėjo 100 metrų peteliške distanciją, aplenkęs patį Michaelą Phepsą.

Kaip jūs vertinate Lietuvos olimpiečių pasirodymą Rio? Sudalyvaukite apklausoje ir išsakykite nuomonę!

Nuotraukoje: Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė