Daugiau

Paskutinis „US Open“: istorinės pergalės ir skaudūs pralaimėjimai

09/14/2015 Aidas
open-SITE

Niujorke baigėsi paskutinis – ketvirtas – šių metų „Didžiojo kirčio“ serijos „US Open“ moterų teniso turnyras, kuriame šeštadienį nugalėtojos titulą iškovojo ir apie karjeros pabaigą paskelbė italė Flavia Pennetta (WTA-26). Pennetta finale per 1 valandą ir 36 minutes 7:6 (7:4), 6:2 nugalėjo tautietę Robertą Vinci (WTA-43) ir pirmą kartą karjeroje triumfavo „Didžiojo kirčio“ turnyre.

Būtent Roberta Vinci pusfinalyje sudaužė pirmosios pasaulio raketės amerikietės Serenos Williams svajonę tapti pirmąja žaidėja nuo 1988 m., kuri per metus laimėjo visus keturis „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrus. Williams po dramatiškos 2 valandų 2 minučių kovos 6:2, 4:6, 4:6 nusileido italei, kuriai tai buvo pirma pergalė po penkių nesėkmių iš eilės. Nors viso susitikimo metu patyrė ir pakilimų ir nuosmukių, dešimtąjį geimą Vinci laimėjo „sausu“ rezultatu ir po istorinės pergalės netramdė ašarų.

Po pergalingo mačo Pennetta visus nustebino pasakiusi, kad atsisveikina su didžiuoju tenisu. „Sprendimas buvo priimtas anksčiau ir manau, kad tai geriausias būdas baigti karjerą. Kartais mes bijome priimti sprendimus, nes nežinome kas bus toliau, koks gyvenimas bus po to. Tačiau manau, kad man bus tikrai geras gyvenimas“, - sakė Pennetta. „Aš labai didžiuojuosi savimi ir padariau viską ko tikėjausi - netgi daugiau“ Tiesa, Pennetta nusprendė dar žaisti iki šių metų pabaigos.

Tuo tarpu ketvirtajame šių metų „Didžiojo kirčio“ serijos „US Open“ vyrų teniso turnyre triumfavo geriausias pasaulio tenisininkas Novakas Djokovičius. 28-erių metų serbas finale per 3 valandas ir 23 minutes 6:4, 5:7, 6:4, 6:4 nugalėjo antrąją pasaulio raketę Rogerį Federerį ir iškovojo trečią šiais metais „US Open“ čempionų titulą. Vienintelį pralaimėjimą finale Djokovičius patyrė „French Open“ turnyre, kuriame 6:4, 4:6, 3:6, 4:6 nusileido šveicarui Stanui Wawrinkai. Iš viso Djokovičius per savo karjerą yra laimėjęs dešimt „Didžiojo kirčio“ turnyrų. „Laimėjau tris iš keturių „Didžiojo kirčio“ turnyrų - tai daugiau nei galėjau prašyti“, - sakė Djokovičius. Djokovičius iškovojo pagrindinį turnyro prizą, 2000 ATP vienetų reitingo taškų ir $3,3 milijono. Bendrą „US Open“ turnyro prizų fondą sudaro kiek daugiau nei $42,25 milijonų.