Daugiau

Pjongčango olimpinių žaidynių medalių įskaitoje tebepirmauja Vokietija

02/12/2018 Aidas
web-3-1-e1518454858756

Vokietijos biatlonininkė L. Dahlmeier Pjongčango žaidynėse iškovojo antrąjį aukso medalį. EPA-ELTA nuotr.

Antrąją vietą užima olandai (3 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos), trečiąją - norvegai (2 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos). Norvegija yra daugiausiai medalių iškovojusi šalis.

Olimpinius medalius jau iškovojo 17 šalių sportininkai (aukso - 9).

Pjongčango olimpinėse žaidynėse iš viso bus išdalinti 102 medalių komplektai.

Medalių įskaitos lyderiai (vieta, šalis, aukso, sidabro, bronzos, iš viso)

Vokietė L.Dahlmeier Pjongčango žaidynėse iškovojo antrąjį aukso medalį

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių biatlono varžybų moterų 10 km persekiojimo lenktynėse pirmadienį triumfavo vokietė Laura Dahlmeier.

24-erių metų Vokietijos biatlonininkė, kuri šeštadienį buvo greičiausia 7,5 km sprinto lenktynėse, šaudykloje suklydo vieną kartą ir finišavo per 30 min. 35,3 sek. L. Dahlmeier tapo pirmąja biatlonininke, kuriai pavyko olimpinėse žaidynėse laimėti ir sprintą, ir persekiojimo lenktynes.

Dukart olimpinė čempionė Slovakijai atstovaujanti 33-ejų metų rusė Anastasija Kuzmina pelnė sidabro medalį. Net keturis baudos ratus turėjusi įveikti sportininkė nugalėtojai pralaimėjo 29,4 sek. Trečia finišo liniją kirto 30-metė prancūzė Anais Bescond (+29,6 sek.; 1 baudos ratas).

Lenktynėse dalyvavo 58 biatlonininkės. Jos startavo pagal sprinto lenktynių rezultatus. Lietuvos atstovė Diana Rasimovičiūtė sprinte buvo 65-a, o Natalija Kočergina liko 80-a.

1500 m greitojo čiuožimo rungtje olimpinį auksą pelnė olandė I. Wust

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių moterų greitojo čiuožimo 1500 m distancijos varžybas pirmadienį laimėjo olandė Ireen Wust.

Penktąjį kartą olimpine čempione tapusi 31-erių metų čiuožėja distanciją įveikė per 1 min. 54,35 sek. ir 0,2 sek. pranoko sidabro medalį pelniusią 23-ejų metų japonę Miho Takagi. I. Wust tapo pirmąja čiuožėja, olimpinėse žaidynėse iškovojusia dešimt medalių.

Trečiąją ir ketvirtąją vietas užėmė dar dvi Olandijos čiuožėjos - 28-erių metų Marrit Leenstra (+0,91 sek.) ir 26-erių metų Lotte van Beek (+0,92 sek.). Sočio žaidynėse L. van Beek buvo trečia, o M. Leenstra - ketvirta.

Šioje rungtyje dalyvavo 27 čiuožėjos.

Pjongčango olimpinių žaidynių akrobatinio slidinėjimo varžybų auksas - kanadiečiui M. Kingsbury

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių akrobatinio slidinėjimo varžybų vyrų gūbrinio rungties čempionu pirmadienį tapo kanadietis Mikaelis Kingsbury.

25-erių metų slidininkas, kuris Sočio olimpinėse žaidynėse buvo antras, finale surinko 86,63 taško.

Antrąją vietą užėmė australas Mattas Grahamas (82,57 tšk.), o trečiąją - japonas Daichi Hara (82,19 tšk.).

Sočio olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas rusas Aleksandras Smyšliajevas tarp 29 šios rungties dalyvių liko 15-as.

Olimpiniame moterų ledo ritulio turnyre - antrosios švedžių ir šveicarių pergalės

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių moterų ledo ritulio turnyro B grupėje pirmadienį antrąsias pergales iškovojo Švedijos ir Šveicarijos rinktinės.

Švedės antrojo turo rungtynėse net 8:0 (4:0, 1:0, 3:0) nugalėjo jungtinę Pietų ir Šiaurės Korėjos komandą, o Sočio olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojos šveicarės 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) įveikė Japonijos ledo ritulininkes.

Olimpiniame moterų ledo ritulio turnyre dalyvauja aštuonios komandos. A grupėje žaidžia Kanados, JAV, Suomijos ir Rusijos rinktinės.

Moterų šuolių nuo tramplino varžybose geriausia buvo norvegė M. Lundby

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių moterų šuolių nuo tramplino varžybas pirmadienį laimėjo norvegė Maren Lundby.

23-ejų metų pasaulio taurės varžybų lyderė surinko 264,6 taško. Norvegė pirmuoju bandymu nuskriejo 105,5 m, o antruoju - 110 m.

Sidabro medalį iškovojo 2012 metų jaunimo olimpinių žaidynių vicečempionė 21-erių metų vokietė Katharina Althaus (252,6 tšk.), o bronzos - 21-erių metų japonė Sara Takanashi (243,8 tšk.).

Sočio olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionė vokietė Carina Vogt (227,9 tšk.) užėmė penktąją vietą.