Daugiau

Svarbiausi dalykai apie lengvosios atletikos čempionatą Pekine

09/04/2015 Aidas
sport-1

Geriausiems Lietuvos lengvaatlečiams likus už finalų ribos pasaulio čempionate, kukli mūsų šalies komanda galėjo guostis ištvermės atletų proveržiais Pekine. Nors praėjusią savaitę vykusiose planetos pirmenybėse Kinijoje lietuviai pasirodė geriau nei prieš dvejus metus Maskvoje, progresas nėra žymus.

„Lietuvos rytas“ siūlo atkreipti dėmesį į penkis faktus, kuriuos sužinojome Pekino stadione.

Geriausia – TV reporterė

Ne Airinė Palšytė ar Andrius Gudžius, o televizijos žurnaliste dirbanti Brigita Virbalytė-Dimšienė užėmė aukščiausią vietą tarp 11-os mūsų šalies lengvaatlečių pasaulio pirmenybėse. 30-metė sportinio ėjimo atstovė finišavo septinta 20 km varžybose.

„Gal tik trys sportininkės pagerino savo asmeninius rekordus. Nesitikėjau, kad man pavyks tai padaryti karštoje ir drėgnoje vietoje. Aš nesu stipri tokiose sąlygose, – sakė pirmadienį į Vilnių sugrįžusi B.Virbalytė-Dimšienė. – Bet tai buvo mano diena.“

Savo pasirodymu gali didžiuotis ir Rasa Drazdauskaitė, maratono varžybose sekmadienį finišavusi 11-a. 42 km 195 m distanciją R.Drazdauskaitė įveikė per 2 val. 31 min. 23 sek. ir įvykdė olimpinį normatyvą. Lietuvė neturėjo realių galimybių įsiterpti į kovą dėl medalių, bet ji buvo greičiausia tarp maratoną ir Pekine tvyrojusį 30-ies laipsnių karštį ištvėrusių Europos bėgikių.

„Esu labai patenkinta, kad aplenkiau daug europiečių, kurių asmeniniai rekordai yra aukštesni nei mano, – sakė 34 metų bėgikė, atsargiai vertindama savo galimybes kitose Europos pirmenybėse. – Kitas čempionatas dar toli. Dabar svarbiausios bus Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės.“

Komandos favoritai nuvylė

Geriausias Lietuvos 2014 metų lengvaatletis A.Gudžius iš šalies stebėjo, kaip vyko disko metimo finalas. Atrankos varžybose paleistas 24 metų lietuvio įrankis nelėkė toli – 62 m 22 cm geriausiu bandymu.

Jei A.Gudžius Pekine būtų pakartojęs geriausią šio sezono rezultatą (65 m 51 cm), jis būtų laimėjęs bronzą, nes pasaulio čempionate dėl traumos nesivaržant Robertui Hartingui, disko metikų rezultatai nebuvo pritrenkiantys.

„A.Gudžius pirmą kartą dalyvavo pasaulio čempionate. Jis galėjo patekti į finalą, bet tik trečiuoju bandymu save realizavo. Nepadarė visko iškart maksimaliai“, – sakė Lietuvos lengvosios atletikos treneris Kęstutis Jezepčikas.

A.Palšytė šiemet taip pat buvo įveikusi į 197 cm aukštį pakeltą kartelę, bet pasaulio pirmenybių atrankoje neperšoko 192 cm. Po čempionato ji teisinosi nugaros trauma.

„A.Palšytė buvo priartėjusi arčiausiai elito, bet jai čempionatas nebuvo sėkmingas. Reikia nagrinėti priežastis,“ – sakė K.Jezepčikas.

Ar bus geriau ateityje?

Latvijos septinkovininkė Laura Ikauniece-Adminina Pekine iškovojo bronzą, o Estijos disko metikas Gerdas Kanteris užėmė ketvirtą vietą. Ar tai reiškia, kad kaimynai yra stipresni už lietuvius lengvojoje atletikoje?

„Jei skaičiuotume pagal pasaulio čempionate užimtas vietas, tada – taip. Bet pagal komandinėse varžybose pasiektus rezultatus, bendrą lengvosios atletikos ūkį, mes nenusileidžiame“, – tvirtino K.Jezepčikas.

Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės trenerio nuomone, rezultatai Pekine nėra priežastis nerimauti dėl ateities startų – 2016 metais Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ir 2017 metų planetos pirmenybėse Londone.

„Pasirodėme geriau nei 2013 metų pasaulio čempionate, kur aukščiausią vietą – 9-ąją – užėmė Z.Sendriūtė, – kalbėjo K.Jezapčikas. – Turime gabių atletų, kurie gali pretenduoti į finalus, į stipriausiųjų dvyliktukus. Tai – maratono bėgikės, ėjikės, disko metikai, A.Palšytė. Nežinau, kiek per metus patobulės jaunimas, tarp jų D.Dzindzaletaitė.“

Pasaulis keičiasi

Kenija netikėtai užėmė pirmąją vietą bendroje medalių rikiuotėje, laimėjusi 16 apdovanojimų, iš jų 7 aukso. Keisčiausia, kad Kenija nelaimėjo nė vieno medalio vyrų maratone, užtat ieties metikas Julius Yego iškovojo šaliai pirmąjį auksą ne bėgimo varžybose.

Jamaika vėl įrodė, kad turi ne tik Usainą Boltą. Nors 29 metų sprinterio žvaigždė Pekine vėl suspindo trijų aukso medalių spalvomis, Karibų šalies atletai iš viso iškovojo septynis aukščiausios prabos apdovanojimus. Du jų savaitgalį laimėjo Jamaikos moterų bėgimo komandos – 4 po 100 m ir 4 po 400 m estafetėse.

Tai buvo prastas čempionatas JAV lengvaatlečiams. Medalių rikiuotėje jie liko treti, o bendrą amerikiečių pasirodymą atspindėjo nesėkmė 4 po 100 m estafetės finale, kur JAV komanda buvo diskvalifikuota, kai perduodant lazdelę suklydo Tysonas Gay ir Mike'as Rodgersas.

Rusija taip pat neraškė medalių saujomis. Bendroje rikiuotėje rusai liko devinti – tai žemiausia jų vieta planetos pirmenybėse nuo 1997 metų.